Beşiktaş yeni teknik direktörünü buldu! Anlaşma çok yakın

Hasan Arat yönetimindeki Beşiktaş’ta teknik direktör arayışları hız kazandı. Siyah-beyazlıların, dünyaca ünlü teknik direktörle anlaşmaya çok yakın olduğu kaydedildi.

ESPN’in haberine göre; Beşiktaş, Norveçli teknik direktör Ole Gunnar Solskjaer ile görüşmelere başladı. Ole Gunnar Solskjaer’le Beşiktaş arasında anlaşmanın çok yakın olduğu belirtildi.

Molde’de teknik direktörlük kariyerine başlayan Ole Gunnar Solskjaer, daha sonra Cardiff City ve Manchester United’da görev aldı. Ole Gunnar Solskjaer, 1 Ocak 2023’ten bu yana UEFA’da maç analisti olarak çalışmakta.

MOURINHO DETAYI

İngiliz basınından Mirror’un kısa süre önce yaptığı haberde; Ole Gunnar Solskjaer konusunda Beşiktaş’ın ısrarcı olduğu kaydedilmişti.

Fenerbahçe’nin Jose Mourinho ile anlaşmasının ardınan Beşiktaş’ın Ole Gunnar Solskjaer için temaslarını sıklaştırdığı vurgulanmıştı. Ole Gunnar Solskjaer’in Beşiktaş’ın teklifini kabul etmesi halinde Jose Mourinho’ya Türkiye’de meydan okumak isteyebileceği belirtilmişti.

DAHA ÖNCE GÜNDEME GELMİŞTİ

Ole Gunnar Solskjaer, Beşiktaş’ta Fernando Santos göreve gelmeden önce görüşülen isimler arasında yer almıştı. Norveçli teknik direktörle yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanamamıştı.

Ole Gunnar Solskjaer’le anlaşma sağlayamayan Beşiktaş kurmayları, Fernando Santos’u göreve getirmişti. Ole Gunnar Solskjaer daha önce 2 Norveç Ligi ve 1 Norveç Kupası şampiyonluğu yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir