Denizli’de bir villada alem yapan hırsızlar, 35 yıllık içki koleksiyonunu çaldı

DHA

Almanya’da yaşayan Ali Eteke ve Hülya Eteke çiftinin Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde bulunan dubleks villası soyuldu.

Villaya camı kırarak giren ve 2 kişi oldukları tahmin edilen hırsızlar, evdeki balık konservelerini yiyip, toplam 13 şişe viski ve rakıyı içerek alem yaptı.

Hırsızlar Ali Eteke’nin 35 yıldır biriktirdiği koleksiyonundaki birçoğu artık üretimi olmayan 50 şişe kadar rakı ve viskiyi de çaldı.

Parmak izi incelemesi yapıldı

Hırsızlık olayı, Eteke çiftinin geçen hafta Denizli’ye gelmesiyle ortaya çıktı. Evi darmadağın bulunca şaşıran Eteke çifti, polisi arayıp şikayetçi oldu. Polis evdeki boş içki şişelerinde parmak izi incelemesi yaptı.

“Böyle bir olayla ilk kez karşılaştık”

Hırsızların evdeki 2 televizyona da zarar verdiklerini belirten Ali Eteke, “Eve geldiğimizde önce camın rüzgardan kırıldığını düşündük ama içeri girdiğimizde her taraf dağınıktı. Dolaplar boşaltılmıştı. Toplam 6 bin euro zararımız var. Böyle bir olayla ilk defa karşılaştık.

Komşular da hiçbir şey duymamış. Hırsızların içeriye ne zaman girdikleri ve burada ne kadar yaşadıkları belli değil. Evde alemlerini yapıp, zevkini sefasını sürüp, gitmişler” dedi.

Polis hırsızların tespit edilip, yakalanması için çalışma başlattı.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir